16:48

Michael Connelly - Martwy księżyc


"Martwy księżyc"
Michael Connelly

Książka "Martwy księżyc" to kryminał z kobietą w roli głównej, której największym sekretem z lat młodzieńczych jest jej dziecko. Cassie Black urodziła córkę i ze względu na swoją trudną sytuację musiała oddać ją do adopcji. Kobieta odbyła karę więzienia za swoją działalność przestępczą i po wyjściu na wolność próbuje wrócić na drogę uczciwego życia.

Autor w mistrzowski sposób, wykorzystując swoją wiedzę psychologiczną, przedstawia wewnętrzne zmagania głównej bohaterki z otaczającym ją światem przestępczym. Czytając książkę trzymałam kciuki za to aby Cassie wytrwała i nie poddała się otaczającemu ją złu. Niestety kobieta dowiaduje się, że rodzina, w której żyje jej córka, postanawia przenieść się do Europy. Z nieopisanym strachem obserwuje wystawiany na sprzedaż dom rodzinny jej córeczki. Cassie nie może dopuścić do utraty kontaktu z dzieckiem, więc nie widząc innego wyjścia wraca na drogę przestępstwa.

Z zapartym tchem czytałam tę część książki, w której autor opisał sytuację matki, która desperacko wchodzi w groźną rozgrywkę z okrutnymi, bezwzględnymi ludźmi. Narażając wielokrotnie życie osiąga cel: trzyma w ramionach swoją córeczkę. I znowu Cassie odbywa straszną wewnętrzną walkę z samą sobą. Z jednej strony zrozpaczeni rodzice dziecka, z drugiej jej miłość do córki. Co postanowi Cassie? Z tym pytaniem Was zostawiam i wierzcie mi, warto dowiedzieć się jaką decyzję podjęła główna bohaterka. Myślę, że miłośnicy książek akcji i kryminałów mogą spokojnie sięgnąć po ten tytuł. Mi ta książka jak najbardziej przypadła do gustu.

Moja ocena: 5/5

10 komentarzy:

 1. Brzmi ciekawie, lubię dobre kryminały więc jeśli trafię na nią w bibliotece, z chęcią się skuszę :).
  Pozdrawiam serdecznie,
  Biblioteczka Dagmary

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się, że moja recenzja zachęciła Cię do sięgnięcia po ten tytuł. Pozdrawiam również! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak wewnętrzne rozdarcie głównej bohaterki jest bardzo intrygujące. Jestem miłośniczką kryminałów, więc z miłą chęcią przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam Ci tą książkę, jest naprawdę dobra i trzymająca w napięciu. Z pewnością Ci się spodoba.

   Usuń
 4. Świetna recenzja! Czuję się ogromnie zachęcona :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Podobno im bardziej książka jest zniszczona i zużyta - tym jest lepsza, bo wiele osób ją przeczytało :)Więc ta musi być bardzo dobra ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Święte słowa! Zapewniam Cię, że jest dobra. Polecam! :)

   Usuń

Wszystkie prawa zastrzeżone. © 2016 Books and Candles