15:45

Leigh Bardugo - "Królestwo kanciarzy"


"Królestwo kanciarzy" - Leigh Bardugo

Książka "Królestwo kanciarzy" jest drugą i ostatnią częścią serii pod tytułem "Szóstka wron". Tom pierwszy czytało mi się bardzo dobrze i przebrnęłam przez niego z zapartym tchem, dlatego byłam bardzo ciekawa, czy tak samo będzie z drugim tomem sagi. Już na wstępie mogę powiedzieć Wam, że się ani troszeczkę nie rozczarowałam. Książka jest bowiem napisana w takim samym stylu co pierwsza, jest ciekawa, zajmująca oraz trzymająca w napięciu. Po prostu styl sam w sobie.

Przede wszystkim bardzo polubiłam dosłownie wszystkich bohaterów tej książki. Postacie występujące na kartach lektury są wyjątkowe, każdy w swoim rodzaju i na swój sposób. Kaz to wspaniały, pomysłowy i genialny bohater, Inej to urocza, silna i cudowna kobieta, Nina - kolejna postać kobieca, pełna tajemnicy i pewności siebie, o niezrównanym uroku osobistym, Matthias - facet z charakterem, doskonały pod każdym względem, niezmiernie odważny bohater, Jesper i Wylan - nie dający się nie lubić bohaterowie. Ekipa zgrana i wspaniała, z którą bardzo się zżyłam podczas czytania tejże sagi.

Autorka książki zapewnia nam, oprócz dużej dozy emocji, również wnikliwy opis miasta, w którym toczy się cała historia. A tym miastem jest Ketterdam. Mamy możliwość poczucia bardzo specyficznego klimatu tego miejsca, przeniesienia się do niego. 

Moim zdaniem autorka książki zrobiła kawał dobrej roboty. Historia jest opowiedziana bardzo płynnie, losy bohaterów są zajmujące i poskładane w całość, ciągle coś się dzieje. Te wszystkie czynniki sprawiają, że nie mamy ochoty odrywać się od lektury. Książka jest bardzo wciągająca, klimatyczna, jedyna w swoim rodzaju i dobrze opowiedziana. Moim zdaniem jest to pozycja nie tylko dla młodzieży. Sądzę, że wielu dorosłych lubujacych się w powieściach fantasy również znajdzie w tej lekturze coś dla siebie. Ja przeczytałam, zafascynowałam się i nie żałuję czasu, który poświęciłam na "Królestwo kanciarzy". Zdecydowanie polecam!Serdecznie dziękuję księgarni internetowej Mega Książki za możliwość przeczytania lektury.2 komentarze:

  1. Zbliżają się święta powoli i ten tytuł będzie bardzo ciekawym prezentem. Jeżeli interesuje kogoś tematyka finansowa to ten blog http://suski.waw.pl/pozyczki-pozabankowe-z-komornikiem-dwie-opcje-dla-zadluzonych/ będzie dla was bardzo ciekawą propozycją.

    OdpowiedzUsuń

Wszystkie prawa zastrzeżone. © 2016 Books and Candles